Bezpieczne okna

Okna i drzwi balkonowe należą do najbardziej newralgicznych punktów, jeśli chodzi o bezpieczeństwo nieruchomości.

 
To właśnie te miejsca próbują sforsować włamywacze, gdy chcą dostać się do wnętrza domu. Dlatego gdy wybieramy stolarkę okienno-drzwiową do naszej inwestycji, weźmy pod uwagę, czy zapewni wystarczającą ochronę zarówno mienia, jak i domowników. Jakie elementy składają się na bezpieczne okna?
 
Okna bezpieczne – czyli jakie?
 
Okna i drzwi balkonowe na parterze są najczęstszym celem włamywaczy, którzy próbują dostać się do mieszkania. W przypadku zabudowy jednorodzinnej złodzieje mogą forsować również wyjścia na taras lub balkon na piętrze. Na co zwrócić uwagę, gdy chcemy zamontować w domu bezpieczne okna? Oto najważniejsze elementy.
 
Bezpieczne szyby – hartowane i laminowane
 
Szyba zajmuje największy procent powierzchni okna. Zastosowany rodzaj przeszklenia może w znaczący sposób wpłynąć na zwiększenie bezpieczeństwa domowników. Szyby laminowane i hartowane mają większą odporność na przebicie lub stłuczenie. Skutecznie obniżają więc ryzyko włamania lub kradzieży. 
 
Ponadto są to szyby „bezpieczne” także w innym aspekcie. W przypadku stłuczenia szyby laminowanej, resztki szkła pozostają przytwierdzone do specjalnej folii, którą pokryta jest tafla. Zmniejsza to ryzyko odniesienia urazów przez osoby znajdujące się w pobliżu. Z kolei szyba hartowana rozpada się na małe cząstki o tępych krawędziach, co minimalizuje ryzyko skaleczenia.
 
Klamki – antywłamaniowe z blokadą i kluczykiem
 
Niewielkim elementem, który może mieć duży wpływ na bezpieczeństwo, jest klamka. Na rynku dostępne są klamki blokujące dostęp nieproszonych gości od zewnątrz, ale też zabezpieczające przed otwarciem okien lub drzwi balkonowych od strony wewnętrznej. 
 
Klamka antywłamaniowa Hoppe Secustic z kluczykiem posiada samozabezpieczający mechanizm blokujący jej obrót. W przypadku próby dostania się do mieszkania lub domu i popchnięcia okucia jakimś narzędziem przesuw okna zostaje zablokowany. Możliwość przekręcenia kluczyka od środka i zamknięcia okna, drzwi balkonowych lub tarasowych, pozwala zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny.
Okna pcv antywłamaniowe Dąbrowa Górnicza
Zamontuj to !

Zacznijmy współpracę

Zaproponujemy , przygotujemy ofertę i zamontujemy twoje okna i drzwi w dwa tygodnie lub mniej .